Rapparintie 3, 20320 Turku
Sievä ja pieni omakotitalo hyvällä sijainnilla Pläkkikaupungissa.
Talossa on kolme kerrosta, mutta asuintilat ovat vain yhdessä kerroksessa. Kodista löytyy tyylikäs tumma keittiö, kylpyhuone ja tilava olkkari, jonka yhteyteen saa toteutettua myös maakuutilat. Vuosina 2023–2024 taloon on toteutettu useampia remontteja, kuten sisäremontti, keittiö, kylpyhuone ja LVI-työt, vesivaraaja, lämpöpatterit, sähköt ja sähkökaappi, keittiön ja olohuoneen ikkunat, ulko-ovi ja väliovet sekä ulkomaalaus. Kaunis ja suojaisa puutarhatontti, jossa voi nautiskella tynnyrisaunan lämmöstä.
Sijoittajalle erinomainen tilaisuus! Kiinteistö on tällä hetkellä vuokrattu. Vuokra on 790€ / kk + sähkö ja vesi. Oma tasainen puutarhatontti on kooltaan 997 m².
Kiinteistölle on valmisteilla kaavamuutos, jolla on tavoitteena osoittaa tontin perälle uusi rakennusala, jotta nykyinen rakennusala pystytään hyödyntämään toista taloa purkamatta.
Tällöin tontille olisi mahdollista rakentaa myös toinen talo. Vapaa rakennusoikeus 230 m².
Kaavamuutoksen esiselvitys on hyväksytty ja kaavahanke suunniteltu aloitettavaksi 2025.
Viihtyisällä asuinalueella nautitaan rauhallisuudesta, mukavista ulkoilureiteistä sekä Länsikeskuksen palveluiden läheisyydestä. Lisäksi liikenneyhteydet ovat sujuvat.
Tule katsomaan lisää paikan päälle!
Esittelyt ja tiedustelut soita Kallelle 040 7799 508.